Plávanie vás dokonale pripraví na jarné mesiace

Plávanie detoxikuje, ozdraví aj uľaví od alergie!

Hovorí sa, že na jar treba chudnúť do plaviek. Za zváženie stojí obrátiť túto paradigmu naruby a začať chudnúť, detoxikovať a ozdravovať telo práve plávaním. Nie je to len šport, ale aj relax a liečebná metóda. Hoci sa ešte nedá kúpať v jazerách a na kúpaliskách, aj plaváreň vám môže pomôcť prežiť jar energickejšie ako kedykoľvek pred tým! A bez jarnej únavy!

Začnite jarnú prevenciu

Patríte k početnej skupine alergikov, ktorá začína kýchať už len pri pomyslení na kvitnúce lieska, brezy a prvé kvety? V tom prípade je veľmi vhodné ako prevenciu pred prvým náletom peľu zvoliť plávanie. Výrazne pomôže organizmu prekonať nástup novej alergickej sezóny. Tajomstvo je v tom, že šport a pohyb prirodzene zlepšuje imunitu organizmu, ale to nie je všetko. Možno ste už sami počuli o tom, že pobyt pri mori, v jaskyni alebo vo vlhkom prostredí pomáha prekonávať prejavy alergie. Preto môže byť plávanie spôsobom, ako zabiť dve muchy jednou ranou. V prvom rade posilníte prirodzenú imunitu pohybom a veľmi vhodným na dýchacie cesty je aj vlhké prostredie plavárne. Do jari tak vykročíte s omnoho menšími zdravotnými problémami.

Plávanie ako dokonalý detox

Nasledujúce mesiace budú priam plné článkov a správ o tom, ako je potrebné po zime telo detoxikovať. Často však pre telo neprirodzenými spôsobmi, diétami a obmedzovaním. Plávanie je pritom dokonalou detoxikačnou metódou. Škodliviny vypotíte, hoci to vo vode necítite. Telo zbavíte hormónu kortizolu, ktorý vzniká pri strese a je zodpovedný za množstvo ochorení. Navyše plávanie je najlepší šport na formovanie postavy. Plavkyne nebývajú obézne.

Do plaviek plávaním

Hlavne ženy sa chystajú chudnúť a tvarovať postavu do plaviek a pritom zabúdajú, že plávanie je najlepším spôsobom ako spraviť z postavy atraktívnu. Plávanie posilňuje takmer všetky väčšie svalová skupiny. Pritom čím viac plaveckých štýlov v bazéne aplikujete, tým sa vaše telo rýchlejšie začne podobať na vysnívaný ideál. Plávanie v sebe totiž kombinuje záťažovú aktivitu, aeróbnu aj vytrvalostnú. Dostávate športový mix, ktorý by ste v posilňovni len horko – ťažko namiešavali.

Posilňovanie bez utrpenia

Plávanie sa dá plnohodnotne použiť nielen na zbavovanie sa škodlivín z tela a telesného tuku aj pre skutočne obéznych. Vďaka vode je telo nadnášané a netrpia tak kĺby ako pri športovaní na zemi. Preto je to azda najlepšia cesta na zhadzovania kilogramov pre ľudí s ťažkou nadváhou. Po pár desiatkach minút v bazéne vyhladnete ako vlci. Dôvodom je, že plávanie sa síce nezdá, ale telu dá poriadne zabrať. Potom už len stačí staviť na bielkoviny namiesto cukrov a uvidíte ako sa váha pohne smerom nadol.

Plávajte s úsmevom, budete šťastný, zdravý a plný energie.

 

 

Vynikajúci relax aj pre astmatikov

Plávanie je spojené s príjemnými pocitmi. Ale nielen vďaka pohybu. Pri plávaní je veľmi dôležité aj správne dýchanie a jeho načasovanie. Pri výučbe plávania je dýchanie jedným z kľúčových pilierov. Jeho zvládnutie pomáha prehĺbiť dych, spraviť ho plnohodnotnejším a aj astmatikom a alergikom sa po pár tréningoch začne lepšie dýchať aj mimo bazéna vďaka zväčšeniu kapacity pľúc. Práve preto, že sa naučia dýchať inak. Lepšie, zdravšie a hlbšie.

 

Menu