8 tipov na plávanie v Bratislave

Wakeboarding na Zlatych pieskoch

Leto je už prakticky tu a pre mnohých sa toto ročné obdobie nesie v rytme žblnkotajúcich vĺn. Voda, či už v podobe mora, bazéna, alebo prírodných plôch je s najteplejšími mesiacmi jednoducho spätá. Ak žijete v našom hlavnom meste či blízkom okolí, tento článok je určený presne pre vás.

Prinášame vám 8 tipov na plávanie v Bratislave, z ktorých si určite každý vyberie to svoje.

Pamätajte, ak si nie ste pred letom istí svojimi plaveckými schopnosťami, máme pre vás riešenie. Individuálny kurz plávania v Bratislave je na dosah ruky, stačí sa nám ozvať a urobíme z vás delfína.

1. Veľký Draždiak

Čím iným začať, než naším jazerom uprostred panelákov? Veľký Draždiak je prírodné kúpalisko v Petržalke, ktoré nepretržite funguje už od roku 1982. V lete je kamenisto-štrkové pobrežie plné vody a slnkachtivých Bratislavčanov, ale aj ľudí z okolia hlavného mesta.

Okrem plávania si na Draždiaku môžete zapedálovať na vodných bicykloch, zapotiť sa v kajaku, alebo obdivovať kŕdle labutí či kačiek.

2. Pasienky

Nie každému je prírodné kúpanie na sídlisku po chuti. Odpoveďou v takomto prípade je azda najznámejšia bratislavská krytá plaváreň – Pasienky. Funguje celoročne (s výnimkou istého času počas pandémie) a nájdete v nej dva bazény 50-metrový (prvý v Bratislave) a 25-metrový.

Pasienky sú ideálne pre plavcov, ktorí si naozaj chcú dať do tela, zlepšovať svoju techniku a zdokonaľovať sa. 

3. Zlaté Piesky

Presuňme sa opäť do prírody.

Najväčšie bratislavské jazero s ostrovom uprostred je síce na periférii mesta, ale stále mimoriadne dostupné. Pobrežie je tu upravované a čisté, ponuka služieb široká a rovnako aj plný kultúrny kalendár. Presne to sú dôvody, prečo sú Zlaté Piesky rok čo rok hlavnou prírodnou kúpacou destináciou Bratislavčanov a ľudí z okolitých obcí.

Bonusom je možnosť športového vyžitia – areál ponúka priestory na outdoorové fitness tréningy, street workout, ihrisko na plážový volejbal či dokonca aj zatrávnené futbalové ihrisko.

4. Tehelné pole

Kúpalisko Tehelné pole vzniklo ešte pred druhou svetovou vojnou, verili by ste? Areál v priebehu času menil svoju tvár a od obdobia najväčšej slávy v 70. rokoch stratil čosi zo svojej popularity, no stále patrí medzi populárne letné kúpaliská. Zaplávať si tu môžete v troch bazénoch.

Aj keď sa tu dnes už neorganizujú medzinárodné plavecké súťaže, pre Bratislavčanov ide o kultovú lokalitu. A to aj vďaka nesmrteľnému bufetu „na terase“. 

5. Delfín

Ružinovský delfín patrí medzi ďalšie stálice plávania v Bratislave, otvorený bol ešte v roku 1966. Toto betónové letné kúpalisko sa nachádza uprostred sídliska a je populárne aj medzi obyvateľmi iných mestských častí. 

Na výber máte z troch bazénov, pričom do jedného z nich vedie tobogán nazývaný „kamikaze“. Nechýbajú bufety, šatne detské ihrisko a všetko vybavenie, ktoré na poctivom mestskom kúpalisku čakáte.

6. Petržalská plaváreň

Najväčšie sídlisko v strednej Európe sa tiež môže pochváliť krytou plavárňou, je ňou plavecký bazén na Tupolevovej 7. Areál bol otvorený iba v roku 2018 no už teraz patrí medzi najpopulárnejšie v mestskej časti.

Ponúka 25-metrový bazén, v ktorom si na svoje prídu rekreační plavci, deti, aj tí, ktorí si prišli zdokonaliť techniku.

Mimochodom, na Petržalskej plavárni organizujeme kurzy plávania pre dospelých v Bratislave. Ak máte záujem zlepšiť svoje plavecké schopnosti, zavítajte k nám. 

7. Matadorka

V Petržalke ešte ostaneme.

Okrem krytej plavárne tu totiž nájdete aj obľúbené letné kúpalisko Matadorka. Môže sa pochváliť dvoma bazénami – 25-metrovým a 50-metrovým. Dobrá prístupnosť v rámci sídliska z neho robí mimoriadne populárnu víkendovú lokalitu.

Na svoje si tu prídu aj deti, pre ktoré je tu určené veľké pieskovisko, trampolína či tobogány. Všetci návštevníci ocenia dostupnosť služieb, ale napríklad aj bezplatné parkovanie či Wi-Fi.

8. Čunovské jazerá

Tak, ako sme článok odštartovali, tak ho aj ukončíme. Tipom na prírodné plávanie v Bratislave, tentoraz na Čunovských jazerách.

Návštevníci si pochvaľujú čistú vodu, krásne a pokojné prostredie, vzdialenosť od ruchu hlavného mesta a udržiavané „pláže“. Nájsť si súkromie nie je problém a poriadok tu dodržiavajú pravidelné hliadky polície. 

A čo vy, máte svoje obľúbené miesto na kúpanie a plávanie v Bratislave? Alebo sa ostýchate do vody, lebo nedôverujete svojim schopnostiam? Ostaňte bez obáv. Na našich individuálnych kurzy plávania v Bratislave získate sebavedomie a zdokonalíte si techniku. Každý je vítaný. 

Tešíme sa na vás. 

Menu