S ktorým športom spálite najviac kalórií?

Ak chcete športom spáliť kilogramy, schudnúť a vyformovať si postavu, tak sme pre vás vytipovali športy, ktoré spaľujú najviac kalórií. To znamená, že ak s nimi začnete, úspechy vo forme lepšej postavy sa dostavia najrýchlejšie. A to aj v prípade, že sa športu budete venovať na rekreačnej úrovni.

Beh

Výhodou je, že nepotrebujete prakticky nič, aby ste začali páliť kalórie. Stačia tenisky a pokojne aj stará tepláková súprava. Ak sa behu venovať začínate, nejde o výbavu ani rekordy, ale o pohyb, ktorý naštartuje zdravé chudnutie. Priemerný osemdesiat kilogramový človek dokáže za hodinu behu spáliť pokojne aj viac ako 700 kalórií, čo rozhodne nie je málo. Reálny výpočet kalórií bude závisieť aj od námahy, srdcového tepu a preto sa odporúča nastaviť aspoň na základné športové hodinky a hrudný pás. S ním budete behať aj zdravo, pretože nebudete hneď od začiatku preťažovať srdce vo vysokej intenzite. A nezabudnite. Tuky idú dole práve vtedy, keď srdce bije iba tak silno, že zvládnete aj konverzáciu. Preto je dobré, hlavne v začiatkoch, mať na beh parťáka. Pobeží sa vám lepšie a zároveň sa aj motivujete.

Plávanie

Videli ste už plavca s nadváhou? Zrejme nie, pretože plávanie je jedným z najefektívnejších športov, čo sa týka formovania postavy. Pri plávaní totiž zapájate skutočne celé telo bez ohľadu na to, aký štýl plávania si zvolíte. Pretože platí priama úmernosť, že čím viac svalov pri športe zapojíte, o to viac sa pália kalórie. Navyše plávanie a chudnutie je dokonalá kombinácia aj preto, že s plávaním môžete začať aj pri nadváhe. Čo môže byť napríklad pri behu problém. A koľko teda pôjde dole? Priemerne sa dá v bazéne počas hodiny nechať 600 – 1000 kalórií. To už je naozaj dôvod zájsť na plaváreň Pasienky v Bratislave a zaplávať si. Ideálne aj s trénerom plávania, ktorý vás naučí správnu techniku, aby to nebolo kúpanie, ale skutočné plávanie, ktoré telu naozaj pomôže. Je na vás, či si zvolíte individuálne plavecké tréningy alebo skupinové. V každom prípadeaj kurz plávania vám pomôže vo vašej ceste za krajšou postavou. 

Tímové športy

Môžeme sem radiť basketbal futbal, hokej. Chudnutie s nimi je jednoducho zábava. Pri jednom futbalovom zápase necháte na trávniku pokojne aj viac ako 700 kalórií. K tomu si užijete zábavu. Výhodou tímových športov, ktoré sa používajú aj ako nástroj na chudnutie, je kolektívny duch. To znamená, že aj keď sa vám nebude práve chcieť, ste členom tímu a zápas odohrať musíte. Nakoniec budete spokojný, pretože telo zaplavia endorfíny a odídu z neho kalórie.

Zimné športy

Plávať sa dá aj v plavárni v Bratislave, ale čo nevidieť, máme tu zjazdovky posypané snehom. Hoci sa to nezdá na úplne prvý pohľad, lyžovanie dá telu naozaj zabrať. Aj jazda dole kopcom, je energeticky náročná a hodina vás bude „stáť“ aj 500 kalórií. Na dvojnásobok sa pokojne dostanete pri bežkovaní. Ak prípadne lyžovanie skombinujete s plávaním v bazéne, tak pred letom nebudete musieť chudnúť do plaviek. Vaše telo bude na plavky dokonale pripravené.

Menu