Okrem toho, že plávanie už len 30 minút týždenne predstavuje skvelú formu kardiovaskulárneho cvičenia, pomáha tiež chrániť sa pred srdcovými chorobami, mŕtvicou a cukrovkou 2. typu. Pre niekoho však môže byť aj polhodinka veľa. Veď to poznáte – práca, rodina, únava, povinnosti, oddych. Svoj argument prečo sa to NEdá majú mnohí. Avšak s troma piliermi – organizáciou času, potrebným priestorom a správnou motiváciou – to musí ísť.
Tých 30 minút naozaj nie je veľa. Najmä ak eliminujete všetky zbytočné zdržania a aktivity na poslednú chvíľu. Držte sa týchto zásad:
Ak ste vopred pripravení, dodržiavanie plánu je jednoduchšie. Ušetríte čas, ale aj svoje nervy. Postupne sa na svojho „30-minútovku“ budete čoraz viac tešiť. Motivácia na cvičenie a plávanie príde sama.
Máločo je pri plávaní nepríjemnejšie, než hlava na hlave v preplnenom bazéne. V takýchto podmienkach sa trénovať nedá. Pripravte sa teda aj v tomto ohľade. Chcete predsa využiť svojich 30 minút naplno. Tréningový plán si nezaslúži osekávanie.
Zistite si vopred obsadenosť dráh. Víkendy zvyčajne bývajú rušné, rovnako tiež hodiny, kedy končia ľudia v práci. Na niektorých plavárňach však môžu byť hektické rána. Pomôcť nájsť ideálny čas na váš tréning vám bude vedieť personál. Alternatívne sa dohodnite s viacerými plaveckými nadšencami a rezervujte si celú dráhu.
Motivácia na cvičenie či plávanie je zapeklitá vec. Nikto ju nevidel a predsa mnohým chýba. Prečo ísť plávať? Načo si urobiť tréningový plán? Ako nájsť tých 30 minút?
Odpovede na tieto otázky sú palivom, ktoré vás dostane do bazéna. Motiváciou by vám v prvom rade malo byť utužovanie zdravia, ktoré je pre pravidelné plávanie charakteristické. Medzi jeho benefity patria tiež:
Ak chcete z času v bazéne vyťažiť naozaj čo najviac, oslovte trénera plávania. Ten vám pomôže nastaviť taký režim, ktorý bude šitý na mieru vašim predstavám a potrebám, ale aj fyzickým danostiam. Radi vám pri zdokonaľovaní sa v bazéne, ale aj mimo neho, pomôžeme.